Představujeme se

O našem divadle

H.A.D. neboli Hodkovické Amatérské Divadlo je divadelní spolek, který započal svou činnost již v roce 2011 a nepřímo tak navázal na tradici amatérského divadla v Hodkovicích, které zde působilo v letech 1890 až 1968, kdy byla jeho činnost násilně přerušena. Během svého působení HAD odehrál více než 170 představení mezi jimiž dominovali hlavně kousky pro ty nejmenší-pohádky.

I v současné době má HAD v repertoáru hlavně pohádky. A to například pohádku o čmeláku Brundibárovi, který ví všechno nejlíp, pohádku o dvou skřítcích Pampe a Šinka, kteří bydlí mezi ponožkami v dětském pokojíčku nebo pohádkový příběh na motivy pověsti z podještědí: Láska od Mohelky, které si HAD mimo jiné vybral jako představení k výročí 10 let od svého založení.

Rok 2023 přinesl do souboru touhu zkusit něco jiného, a tak jsme se pustili do klasických divadelní her. Jednou z nich je autorská adaptace na povídky A. P. Čechova s názvem Budu tvým mužíčkem a Ty mou ženuškou! a druhou je pak detektivní komedie Ani za milion!, která sklízí u diváků velký úspěch.

V současné době pro vás chystáme novou pohádku a dvě nové hry. A už teď vám můžeme prozradit, že vaše bránice rozhodně nenecháme odpočívat ani v nových kouscích.